TEENUSEDMATERJALID UTILISEERIMISEKS

Kat Elektronik ostab kokku ja utiliseerib kasutatud autokatalüsaatoreid nende taaskäitlemiseks vastavas tehases.

Ostuhinna kujunemise aluseks on väärismetallide sisaldus teatud katalüsaatori tüüpides ning Pt, Pd ja Rh aktuaalsed börsihinnad. Hind on määratud 1 kg kandja (keraamika või metall) kohta, mis on katalüsaatoris  või terve katalüsaatori paagi eest. Katalüsaatori paagi maksumus sõltub margist, tüübist, päritolupiirkonnast,  kasutamise kestusest ja tingimustest ning muudest teguritest.
Tüüpide klassifitseerimise kohta täpse informatsiooni saamiseks palume pöörduda meie kaastöötajate poole.

Katalüsaatorikandja tüübid:

Katalüsaator kujutab endast metallist korpust, millesse on paigaldatud keraamilisest kärjest seade. Esineb kaks konstruktsiooni põhiliiki, mida kasutatakse katalüütilises muunduris – need on konstruktsioonitüüp "kärg" ja "keraamilised pärlid". Enamuses autodes kasutatakse kärjetüüpi katalüsaatoreid.

Katalüsaatoritel on kolm põhilist osa:

 

 

 

Kaasaegsetele autodele paigaldatakse tavaliselt kahte tüüpi katalüsaatoreid: keraamilisi või metallist. Keraamilised katalüsaatorid on odavamad ja seetõttu rohkem levinud. Kuid keraamilistel katalüsaatoritel on oluline puudus – nad on haprad. Metallist katalüsaator on vastupidavam ja võib pikka aega taluda erinevaid mehaanilisi koormusi.  

Autokatalüsaatorid Wikipedias